Elewacje aluminiowe


to materiał elewacyjny w postaci "sandwich panelu" składającego się z dwóch warstw aluminium (0,5 mm) wypełnionych rdzeniem polietylenowym (ALUCOBOND PE) lub mineralnym (ALUCOBOND A2). ALUCOBOND A2 z rdzeniem składającym się z wodorotlenku glinu jest materiałem niepalnym i posiada aprobatę techniczną  AT-15-4058/99
Wymiary płyt:

  • szerokość 1000, 1250, 1500 mm
  • długość 3000, 3200, 4000 mm - max 8000mm na specjalne zamówienie
  • grubość 3, 4, 6 mm.

ALUCOBOND dostępny jest w kilkunastu kolorach. W standardowej ofercie są do wyboru zarówno płyty w kolorach jednorodnych jak i w kolorach o odcieniach metalicznych. Powłoka PVDF zapewnia odporność na warunki atmosferyczne. Na zamówienie oferowane są kolory powłok według indywidualnych życzeń klientów. Dostępne są również powłoki z fakturą o odcieniach masy perłowej, a także różnego rodzaju efekty specjalne jak spectra colours, czy też jakże lubiane przez architektów promujących styl "high-tec" płyty w kolorze silver metallic.

ALUCOBOND jest sztywny, odporny na uderzenia, ciśnienie, posiada dużą wytrzymałość na zginanie           i wyboczenie. Poniższy rysunek przedstawia porównanie grubośći i ciężarów przy tej samej sztywności.

Liniowa rozszerzalność Alucobondu jest uzależniona od grubości powłok z aluminium. Przy różnicy temperatur 100°C rozszerzalność wynosi 2,4 mm/m/100°C.

Alucobond posiada właściwości akustyczne. Fasada wykonana z paneli Alucobond znacznie poprawia dzwiękochłonność ścian osłonowych budynku. Średnia wartość tłumienia dźwięku dla paneli wykonanych     z Alucobondu o gr. 4mm to 26 dB. Np. współczynnik izolacyjności akustycznej ściany wykonanej z lekkiego betonu zwiększa się dwukrotnie jeśli pokryta zostanie panelami Alucobond.

Powrót »
aluexpert
Copyright Aluexpert.pl.    Created by Datatel     Statystyki: 109296
Używamy cookies w celach świadczenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.